CSO & Bomsori Konseri

Yer

CSO Ana Salon

Tarih

04/06/2022

Saat

20:00

BİLET ALIN

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında,

4 Haziran 2022 Cumartesi günü, Kore-Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 65. Yıldönümü etkinliği ile sahne almaya hazırlanıyor.

Konserde Güney Kore doğumlu, Dünyaca ünlü yarışmalarda büyük başarılar elde etmiş pek çok ilke imza atmış, Keman Sanatçısı nam-ı diğer ‘’Baharın sesi’’ Bomsori Kim’e kendi CSO sahnesinde eşlik etmenin gururunu yaşayacak olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı, Türkiye’nin en önemli şeflerinden biri olan Rengim Gökmen yönetecek.

Konserin ilk yarısında bir zanaat efsanesi olan Joannes Baptista Guadagnini’nin 1774’te bizzat ürettiği kemanı ile sahne alacak olan Bomsori Kim; Sendai Seyirci Özel Ödülü aldığı yarışma eseri Jean Sibelius Keman Konçertosu ile dinleyicileri ile buluşacak.

Konserin ikinci yarısında ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, müzik dünyasının vazgeçilmez romantik bestecisi Çaykovski’nin kavuşamayan aşıklarını konu eden ‘’Romeo-Juliet’’ ve aynı bestecinin, Venedik ve Floransa’da bulunduğu zaman içerisinde İtalyan halk şarkılarından esinlenerek yazdığı, dinleyeni adeta dans etmeye zorlayan başyapıtlarından olan ‘’İtalyan Kapriçyosu ‘’ ile siz sanat severlere bir müzik şöleni sunacaktır.

Rengim GÖKMEN Şef

Bomsori KİM Keman

– Dünya çapında genç, başarılı bir kemancı

– Dünya klasik müzik camiası tarafından “en parlak ve heyecan verici keman virtüözlerinden biri” olarak kabul edilmektedir.

– 2013 Münih ARD Uluslararası Müzik Yarışması 2.lik Ödülü

– 2016 Wieniawski Uluslararası Keman Yarışması 2.lik Ödülü

– 2017 Juilliard Müzik Okulu Konçerto Yarışması 1.lik Ödülü

Program:

J. SİBELİUS “Keman Konçertosu re minör op.47”

“Ara”

P. I. ÇAYKOVSKI ‘’Romeo-Juliet’’

P. I. ÇAYKOVSKI ‘’İtalyan Kapriçyosu’’