Klarinet

1960 yılında Ankara’da doğdu.1971 yılında Ankara Devlet Konservatuvar’ında Doç. Aykut Doğansoy’un ilk öğrencisi olarak klarinet eğitimine başladı.1979 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’na klarinet sanatçısı olarak atandı.1980 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek devreden pekiyi derece ile mezun oldu.1984 yılında İtalyan Hükümeti’nin verdiği sanat bursu ile İtalya’ya gitti.Siena’da “Accademia Musicale Chigiana’nın kabul sınavlarını kazanarak Prof. Guiseppe Garbarino ile klarinet çalışmalarına başladı. Bu kursu başarı ile bitirerek diplomasını aldı.

Sanatçı daha öncede, yurt içinde ve yurt dışında orkestralar eşliğinde solo,resital ve oda müziği konserleri verdi,bugüne kadar solist olarak seslendirdiği bütün konser programlarındaki eserlerin Türkiyedeki ilk seslendirilişlerini gerçekleştirdi.Bu arada Ankara Devlet Opera Orkestra ve Balesi bünyesinde kurulan Ankara Pop Caz Orkestrasında görev aldı ve birçok caz konserleri gerçekleştirdi.Devlet Tiyatrolarında sahnelenen birçok müzikal oyunlarda görev aldı.Almanya’nın Kissleg şehrinde bulunan Kissleg müzik akademisinde solist misafir sanatçı olarak konser turnelerine katıldı.

Klarinet ve Saxofon bölümlerinin kuruculuğunu yaptığı Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi,Gazi Üniversitesi Müzik Bölümünde uzun yıllar öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Halen,Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası klarinet,saksofon sanatçısı olarak görevini sürdüren sanatçı, ODTÜ Güzel Sanatlar Müzik Bölümünde’de klarinet ve saksofon öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır ve Grup Rapido Pop Caz Orkestrasının kurucusu ve şefidir.