Vurmalı Çalgılar

1965’te Ankara’da doğdu.1975 yılında Ankara Devlet Konservatuvar’ının Vurmalı Çalgılar Bölümüne girdi.Buradaki çalışmalarını Haşim Yedican’la sürdürdü. 1985-1986 yılında Konservatuvar’ın Nefesli ve Vurmalı Çalgılar Bölümünden  mezun oldu ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının açmış olduğu sınavına girdi ve kazandı ve halen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda Vurmalı Çalgılar Sanatçısı  olarak görev yapmaktadır. Bunun yanı sıra uzun yıllardan beri Koro Müziği ve Koro çalışmalarına olan ilgisi nedeniyle koro öğretmeni Prof.Muzaffer Arkan’ın çeşitli korolarında korist ve şef olarak görev almıştır.

Yurt içi ve yurt dışında (Bulgaristan, Varna, Polonya, İspanya, Alava, İngiltere LLANGOLLEN INTERNATIONAL MUSICAL EISTEDDFOD, Almanya Rotenburg Wümme) gibi yarışmalar ve festivallerde korist olarak görev almış , bu yarışmalardan  Bulgaristan varna da Dünya Birinciliği Ödülünü kazanmışlar ve ülkemizi başarıyla temsil etmişlerdir. Bu arada koro yönetimine de ilgi duyarak Muzaffer Arkan’dan yararlanma imkanlarını elde etmiştir. Kendileri ile koro yönetimi üzerine teknik çalışmalar ve uygulamalarda bulunmuştur. Daha sonra Ankara Çoksesli Müzik Derneğinin korolarından olan Ankara Gençlik Korosunun şefliğini yapmış ve Ankara’daki konserler dışında diğer illerimizde de bir çok konserler yönetmiştir. Bir süre sonra özel İtalyan Kültür Oda Korosu’nu kurmuş ve bu koronun şefliğini yapmış ve çeşitli yerlerde konserler yönetmiştir.

Vurmalı Çalgllar için ve koro için bir çok düzenlemeleri vardır. Aynı zamanda Bilkent Percussion Topluluğu ve Dinçer Özer Vurmalı Çalgılar Topluluğunda aktif yer almıştır.

Besteci, Aranjör,Vurmalı Çalgılar ve Koro Şefliğinin  yanı sıra vurmalı çalgılar için  23 nisan kutlamaları kapsamında yapmış olduğu March of the Toys Morso’sunun orkestrasyonunu yazmış ve Bilkent Senfoni Orkestrası şef Işın Metin yönetiminde  Oğuz Akbaş tarafından 24 Nisan 2009’da Bilkent Senfoni Orkestrası Konser Salonunda Bilkent Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilmiştir.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde (Amerika, Japonya, Rusya, İtalya, Macaristan, Çekoslovakya, İspanya, İngiltere) vs… ve ülkemizin çeşitli illerinde (İstanbul, Afyon, Muğla, Denizli, Kayseri, Mersin, Erzurum, Gaziantep, Bayburt, Trabzon, Çanakkale) vs….  konserler vermiştir ve çeşitli illerimizde vurmalı çalgılar topluluğuyla konserlere katılıp (Bursa, Eskişehir, Ankara) gibi illerde solist olarak görev almıştır. Bunun yanı sıra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Orkestra Şefliği Hocası olan Prof. Burak  Tüzün’le 2 yıl özel orkestra şefliği çalışmaları yapmıştır.