I. Keman

1985 yılında Mersin’de doğdu. 1996 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Zülfiye Seçkin ile keman çalışmalarına başladı. 2002 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Prof. Server Ganiev’in öğrencisi oldu ve 2008 yılında sınıf atlayarak Yüksek Şeref Derecesi ile mezun oldu.

2006 yılında açılan sınavı kazanarak Akdeniz Gençlik Senfoni Orkestrası’nın Fransa’daki konser sezonunda yer aldı. 2008 yılında kurulan Vladimir Ashkenazy yönetimindeki Türk Yunan Gençlik Orkestrası’nın Konzertmeisterliğini yapmıştır. Albert Markov, Mintcho Mintchev, Mikhail Gotsdiner ve Vanya Milanova’nın ustalık sınıflarına katıldı.

Yüksek Lisans eğitimini 2012 yılında Hochschule für Musik und Theater ‘Felix Mendelssohn Bartholdy’ Leipzig’de Prof. Mariana Sirbu ile tamamladı. Aynı yıl 11.si düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında verilen ‘Nevit Kodallı Genç Yetenek Ödülü’nü almıştır. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile solist olarak konserler vermiştir.

Sanatta Yeterlik çalışmalarını Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Ebru Karaağaç ile sürdürmekte olan sanatçı, 2007 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda 1. Keman grubu üyesidir.