Viyola

15 Aralık 1985 yılında Ankara’da doğdum. 9 yaşımda müziğe olan ilgim ve sevgim, beni profesyonel müzik eğitimi almaya yönlendirdi. Bunun için viyola çalmaya karar verdim ve konservatuvar sınavına girdim. Prof.Betil Başeğmezler’in öğrencisi olup 1996 yılında eğitime başladığım Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan, 2007 yılında mezun oldum.Aynı yıl Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının açmış olduğu kadro sınavına başvurup, girmiş olduğum sınavın sonucunda CSO üyesi olmaya hak kazandım.

2011-2013 yılları arasında Londra’da bulunan Royal Academy of Music’te, James Sleigh, Yuko İnoue, German Clavio ve Londra Senfoni Orkestrası grup şefi Paul Silverthorne ile çalışarak, Master eğitimimi derece ile tamamladım ve Kraliyet Akademisi’nden mezun oldum.

2013-2014 yılı arasında ise yine Londra’da bulunan the Guildhall School of Music’in açmış olduğu Orchestral Artistry programının sınavını kazanıp Kryzstof Chorselski ve German Clavio ile çalışmamı sürdürdüm. Eğitimim bittikten sonra 2. master diplomamı alarak mezun oldum ve CSO’daki görevime döndüm.

Gerek yurt içi gerek yurt dışında CSO konserlerinde görev almaktan çok büyük gurur duymaktayım.