Flüt

1963 yılında doğdu. TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümünü kazandı. Müziğe olan eğiliminden dolayı fizik eğitimini bırakarak 1982 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Prof. Cahit Koparal ile flüt çalışmalarına başladı. Ardından Bilkent Üniversitesi’nde Prof. Arife Gülşen ile eğitimine devam etti. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda Sayın Aycan Sancar ile çalıştı.

1986’da Fransa’daki Akdeniz Gençlik Orkestrası’na baş flütçü olarak katıldı. 1987’de 7. Ulusal Müzik Yarışması’nda birincilik ödülünü kazandı. Daha sonra Bilkent Üniversitesine davet edildi ve Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile baş flütçü olarak çalıştı. 1989 yılında Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’na kabul edildi. Yırt içi ve yırt dışında birçok konser verdi ve birçok televizyon programına katıldı. Ayrıca jüri üyesi olarak birçok ulusal ve uluslararası müzik yarışmasına davet edildi. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi ve Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü’nde müzik dersleri verdi.

2002-2020 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yönetim Kurulu’nda görev alan KALMUKOĞLU, halen Flüt sanatçısı olarak bu kurumda görev yapmaktadır.