83 82 59
MÜZİK KUTUSU
İÇERİK ARAMA
BİLET SATIŞ
MyBilet
Dost Kitapevi : 0312 417 29 01
CSO Gise : 0312 309 13 43 / 201
YILLIK PROGRAM 2013-2014
CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI
2013-2014
SANAT SEZONU PERİYODİK KONSER PROGRAMI



8-19 Eylül 2013
ÇİN TURNESİ
Pekin-Guangzhou-Shenzhen-Xi’an

1 Ekim 2013
TÜRKSOY’UN 20.KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KONSERİ

PERİYODİK KONSER TARİHİ:4 Ekim 2013

Açılış Konseri
YER:ATO Konser Salonu

SAAT: 20.00

ŞEF:RENGİM GÖKMEN

SOLİSTLER
BİRGÜL SU ARİÇ “Soprano”
AYLİN ATEŞ “Mezzo soprano”
EFE KIŞLALI “Tenor”
TUNCAY KURTOĞLU “Bas”

T.C KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI DEVLET ÇOKSESLİ KOROSU
Koro Şefi: Cem’i Can DELİORMAN

PROGRAM
LUDWIG van BEETHOVEN
“9. Senfoni”
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 10 Ekim 2013
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÜNÜ KONSERİ

YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20.00

ŞEF
WOJCIECH RODEK

SOLİST
ALEXANDER MARKOV “Keman”

PROGRAM
GIOACCHINO
Hırsız Saksağan Uvertürü
NICCOLO PAGANINI
1. Keman Konçertosu Re majör Op. 6
DMİTRİ ŞOSTAKOVİÇ
Festival Uvertürü
DMİTRİ ŞOSTAKOVİÇ
The Bolt Bale Süiti
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 11 Ekim 2013
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20.00

ŞEF
WOJCIECH RODEK

SOLİST
HÜSEYİN SERMET “Piyano”

PROGRAM :
GIOACCHINO ROSSINI
Hırsız Saksağan Uvertürü
WOLFGANG AMADEUS MOZART
18. Piyano Konçertosu Kv.456
DMİTRİ ŞOSTAKOVİÇ
Festival Uvertürü
DMİTRİ ŞOSTAKOVİÇ
The Bolt Bale Süiti
-----------------------------------------------------------------------------------------------

22-29 EKİM 2013
DOĞUŞ HOLDİNG SPONSORLUĞUNDA KAMPÜSTE SENFONİK AKŞAMLAR TURNESİ
YOZGAT-NEVŞEHİR-KAYSERİ-SİVAS-MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 31 Ekim 2013

CUMHURİYET BAYRAMI KONSERİ
ANKARA’NIN BAŞKENT OLUŞUNUN 90.YILI

YER: CSO Konser Salonu
SAAT:20.00

ŞEF
RENGİM GÖKMEN

SOLİST
DORUKHAN DORUK “Viyolonsel’’

PROGRAM
HASAN FERİT ALNAR
İki dans
CAMİLLE SAINT – SAENS
Viyolonsel Konçertosu la minör Nr.1 op.33
ANTONIN DVORAK
9.Senfoni mi minör Op.95 “Yeni Dünyadan
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 7-8 Kasım 2013

ATATÜRK’Ü ANMA KONSERİ

YER: CSO Konser Salonu
SAAT:20.00

ŞEF
WOJCIECH RODEK

SOLİST
İDİL BİRET “Piyano’’

PROGRAM
FERİT TÜZÜN
Türk Kapriçyosu
EDWARD GRIEG
Piyano Konçertosu la minör Op.16
DMİTRİ ŞOSTAKOVİÇ
1.Senfoni
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ:14-15 Kasım 2013

YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
RAOUL GRUNEIS

SOLİSTLER
FINE ARTS BRASS
“Bakır Çalgılar Beşlisi”

PROGRAM
Bakır Çalgılar Beşlisi
Özel Programı
-----------------------------------------------------------------------------------------------

16–18 Kasım 2013
UŞAK TURNESİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ:21-22 Kasım 2013
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
EMİN GÜVEN YAŞLIÇAM

SOLİST
GÜLSİN ONAY “Piyano’’

PROGRAM
PETER İLYİÇ ÇAYKOVSKİ
1.Piyano Konçertosu
FRANZ JOSEPH HAYDN
45. Senfoni "Veda"
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ:28-29 Kasım 2013
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
ANTONIO PIROLLI

SOLİST
DAVID COHEN “Viyolonsel”

PROGRAM :
TOMASO ALBINONI
Adagio
ROBERT SCHUMANN
Viyolonsel Konçertosu Op.129
ARAM HAÇATURYAN
Gayaneh-Spartaküs Bale Süitleri
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 6 Aralık 2013
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
RENGİM GÖKMEN

PROGRAM
GUSTAV MAHLER
5. Senfoni
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 12-13 ARALIK 2013
İSMET İNÖNܒYÜ ANMA KONSERİ
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
ADRIAN PRABAVA

SOLİST
JOHANNES MOSER “Viyolonsel’’

PROGRAM
DMİTRİ ŞOSTAKOVİÇ
1. Viyolonsel Konçertosu Mi bemol Majör OP.107
FELIX MENDELSSOHN
Trompet Uvertürü
IGOR STRAVINSKI
Ateş Kuşu Bale Süiti
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 19-20 ARALIK 2013
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
BURAK TÜZÜN

SOLİST
CHRISTINA ORTIZ ’’Piyano’’

PROGRAM :
SERGEY RAHMANINOF
Paganini'nin Bir Temi Üzerine Rapsodi Op.43
ULVİ CEMAL ERKİN
1.Senfoni
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 29 Aralık 2013
YENİ YIL KONSERİ
YER: Ankara Spor Salonu "ARENA"
SAAT: 20:00

ŞEF: RENGİM GÖKMEN

SOLİSTLER
SWINGLE SINGERS

PROGRAM
Yeni Yıl Konseri Özel Programı
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ:9-10 Ocak 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
MAREK PIJAROWSKI

SOLİST
JULIAN STECKEL “Viyolonsel”

PROGRAM
GEORGE GERSHWIN
Cuban Uvertür
FRIEDRICH GULDA
Viyolonsel Konçertosu
MANUEL de FALLA
Üç Köşeli Şapka Süiti No.2
MAURICE RAVEL
Bolero
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ:16-17 Ocak 2014
BAROK KONSERİ
YER: C.S.O. Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
ANTONIO PIROLLI

SOLİSTLER
MARTIN ORO “Kontra Tenor”
JULIETE HUREL“Flüt”

PROGRAM
Barok Konseri Özel Programı
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 23-24 Ocak 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
ANTONIO PIROLLI

SOLİST
Muhiddin DÜRRÜOĞLU “Piyano”

PROGRAM
CAMILLE SAINT – SAENS
Danse Macabre “İskeletlerin Dansı”
W.A.MOZART
20.Piyano Konçertosu re minör
AHMET ADNAN SAYGUN
1. Senfoni
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 30-31 Ocak 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
GILBERT VARGA

SOLİST
SOYOUNG YOON ’’Keman’’

PROGRAM
BELA BARTOK
2. Keman Konçertosu
GEORGE ENESCU
Romen Rapsodisi No.2
BELA BARTOK
Romen Halk Dansları
GEORGE ENESCU
Romen Rapsodisi No.1
PERİYODİK KONSER TARİHİ:6-7 Şubat 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
STEFAN ASBURY

SOLİST
ALINA POGOSTKINA “Keman”

PROGRAM
CARL NIELSEN
Keman Konçertosu
JOHANNES BRAHMS
4. Senfoni
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 14 Şubat 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
ALEXANDER VAKOULSKY

SOLİST
ALEXANDER RUDIN“Viyolonsel’’

PROGRAM :
MİKHAİL IVANOVİÇ GLINKA
Ruslan ve Ludmilla Uvertürü
DMİTRİ KABALEVSKİ
Viyolonsel Konçertosu Re majör No.2
IGOR STRAVINSKI
Petruşka
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ:20-21 Şubat 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
RAOUL GRUNEIS

SOLİSTLER
EGLİSE GUTİÉRREZ “Soprano”
CARLA DİRLİKOV “Soprano”
MERT SÜNGÜ “Tenor”
BURAK BİLGİLİ “Bas”

T.C KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI DEVLET ÇOKSESLİ KOROSU
Koro Şefi: Cem’i Can DELİORMAN


PROGRAM
WOLFGANG AMADEUS MOZART
Requiem
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 1 Mart 2014
YER:CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
RENGİM GÖKMEN

SOLİST
SARAH CHANG “Keman’’

PROGRAM
HASAN NİYAZİ TURA
Türk Dansları
SAMUEL BARBER
Keman Konçertosu
GEORGE BIZET
Do Majör senfoni
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 6-7 Mart 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
MARZENA DIAKUN

SOLİSTLER
ZEYNEP KÖYLÜOĞLU “Fagot”
ÇAĞLAYAN BARBAROS “Flüt”


PROGRAM
CARL MARIA von WEBER
Andante ve Rondo
CARL REINECKE
Flüt Konçertosu
PETER İLYİÇ ÇAYKOVSKİ
Grand pas de deux
PETER İLYİÇ ÇAYKOVSKİ
“Romeo –Juliet” Fantezi Uvertür
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ:13 Mart 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
İBRAHİM YAZICI

SOLİSTLER
ÇAĞIL YÜCELEN “Keman”
SELVA ERDENER “Soprano”
AHMET BARAN “Kanun”

PROGRAM
RICHARD STRAUSS
Güllü Şövalye “Vals 1”
HENRI VIEUXTEMPS
5.Keman Konçertosu
TURGAY ERDENER
Nereye Aşkım “Şarkılar”
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ:14 Mart 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
İBRAHİM YAZICI

SOLİSTLER
MİROSLAV KULTYSHEV “Piyano”
SELVA ERDENER “Soprano”
AHMET BARAN “Kanun”

PROGRAM
RICHARD STRAUSS
Güllü Şövalye “Vals 1”
FRANZ LISZT
1. Piyano Konçertosu
TURGAY ERDENER
Nereye Aşkım “Şarkılar”
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ:20-21 Mart 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
ARI RASILAINEN

SOLİSTLER
NURDAN KÜÇÜKEKMEKÇİ AYDIN “Soprano”
AYLİN ATEŞ “Soprano”
ŞENOL TALINLI “Tenor”
TUNCAY KURTOĞLU “Bas”

T.C KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI DEVLET ÇOKSESLİ KOROSU
Koro Şefi: Cem’i Can DELİORMAN

PROGRAM
AHMET ADNAN SAYGUN
Yunus Emre Oratoryosu
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ:27-28 Mart 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
ALEXANDER VAKOULSKY

SOLİSTLER
RADOVAN VLATKOVIC ”Korno”
UTKU ÜNAL “Korno”

PROGRAM
RICHARD STRAUSS
2.Korno Konçertosu Mi bemol majör
MICHAEL HAYDN
İkili Konçerto Mi bemol majör
DMİTRİ ŞOSTAKOVİÇ
10. Senfoni
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 3-4 Nisan 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
RENGİM GÖKMEN

SOLİSTLER
FERYAL TÜRKOĞLU “Soprano
FERDA YETİŞER “Mezzo Soprano”

PROGRAM
WOLFGANG AMADEUS MOZART
29. Senfoni La majör
GIOVANNI BATTISTA PERGOLESI
Stabat Mater
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 10-11 Nisan 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
MAREK PİJAROWSKİ

SOLİST
NING FENG ‘’Keman’’

PROGRAM
SERGEY PROKOFİEF
1.Keman Konçertosu Re majör Op. 35
PETER İLYİÇ ÇAYKOVSKİ
5. Senfoni mi minör Op.64
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 17-18 Nisan 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
EMİN GÜVEN YAŞLIÇAM

SOLİST
PELİN HALKACI AKIN “Keman”
ONUR ÖZKAYA “Kontrabas”
NEVZAT KALENDER “Keman”

PROGRAM
ANDRE PREVIN
Double Konçerto
ALEKSANDER GLAZUNOF
Keman Konçertosu
PETER İLYİÇ ÇAYKOVSKİ
İtalyan Kapriçyosu
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 24-25 Nisan 2014
ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
BURAK TÜZÜN

SOLİST
MURAT AKAR “Anlatıcı”

PROGRAM
SERGEY PROKOFİEF
Peter ve Kurt
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 2 Mayıs 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
CHRISTOPH MÜLLER

SOLİSTLER
REINHOLD FRIEDRICH “Trompet”

PROGRAM
ILYA SHAKHOU
Romantik Konçerto
HENRI TOMASI
Trompet Konçertosu
J.BRAHMS
2.Senfoni Re majör Op.73
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ:8-9 Mayıs 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
RAOUL GRUNEIS

SOLİST
MARIN GHERAS “Pan Flüt”

PROGRAM
EMMANUEL CHABRIER
Espana
BURIS DUBA SARSCHI
Partitta
Cinema Suite
NINO ROTA
March
GRIGORAS DINICU
Lark
MAURICE RAVEL
Daphnis ve Chloe 2. Süit
ARTURO MARQUEZ
Danzon Nr.2
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ: 16 Mayıs 2014
YER: CSO Konser Salonu
SAAT: 20:00

ŞEF
NACİ ÖZGÜÇ

SOLİSTLER
FAZIL SAY “Piyano”
BURCU KARADAĞ “Ney”
HAKAN GÜNGÖR “Kanun”
AYKUT KÖSELERLİ “Vurmalı çalgılar”

PROGRAM
WOLFGANG AMADEUS MOZART
Figaro’nun Düğünü Üvertürü
WOLFGANG AMADEUS MOZART
21. Piyano Konçertosu
FAZIL SAY
İstanbul Senfonisi
-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERİYODİK KONSER TARİHİ:22-23 Mayıs 2014
GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KONSERİ
Gençlik ve Spor Bayramı Özel Programı
26-30 Mayıs 2014
-----------------------------------------------------------------------------------------------
ANADOLU TURNESİ
Muğla-Kuşadası -Bergama
-----------------------------------------------------------------------------------------------

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI
EĞİTİM KONSERLERİ

Yer:Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu
Saat:14.00

13 Kasım 2013 ÇARŞAMBA

18 Aralık 2013 ÇARŞAMBA

8 Ocak 2014 ÇARŞAMBA

19 Şubat 2014 ÇARŞAMBA

19 Mart 2014 ÇARŞAMBA

16 Nisan 2014 ÇARŞAMBA
-----------------------------------------------------------------------------------------------

SPONSORLAR
Doğuş Grubu
CSO
Diğer Sponsor
Limak Holding Pet Holding xxx Radyo İlef Bahçeşehir Koleji Nurol Holding Türkiye Filarmoni Derneği