ŞEF

  • Şef

Solistler

19 MAYIS 2017 Tüm Listeyi Gör

19 Mayıs'17 Cuma

YER: CSO KONSER SALONU

ŞEF

  • ANTONIO PIROLLI

Solistler

CSO, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI GENÇ YETENEKLERLE KUTLUYOR.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 19 Mayıs 2017 tarihinde Şef Antonio Pirolli yönetiminde Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında solist olarak sahne alacak üç genç sanatçıya eşlik ediyor. Gurur duyduğumuz gençlerimiz kemancı Mevlan Mecid, çellist Poyraz Baltacıgil ve piyanist Emre Yavuz.

Konser, Ernest Chausson’un Keman ve Orkestra için Poem’iyle başlayacak. Eserin solisti Mevlan Mecid, 1993, Bakü doğumlu. 1999 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu’nda Rasim Bağırov’un sınıfında keman kariyerine başlayan Mevlan’ı, keman tutkusu, yarışmalara, derecelere, konserlere, festivallere, ünlü kemancıların ustalık sınıfı çalışmalarına ve devamında tam burslu olarak Yale Üniversitesi Müzik Okulu’na taşıdı. 2013’te Almanya’daki Koningin Sophie Charlotte Uluslararası Keman Yarışmasında “Forderpreis” ödülünü kazanan Mevlan, 2016 yılında kazandığı Dr. Nejat Eczacıbaşı Vakfı Müzik Bursu ile çalışmalarına devam ediyor.

Konser, çellist Poyraz Baltacıgil’in Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendireceği Robert Schumann’ın la minör Viyolonsel Konçertosu ile devam edecek. 1994,  İstanbul doğumlu Poyraz, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda yarı zamanlı olarak Hakkı Öztürk ile viyolonsel çalışmaya başlıyor. Sonra, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, yarışmalar, dereceler, Donizetti Müzik Ödülleri'nin altıncısında "Yılın En İyi Genç Müzisyeni" Ödülü, 13 yaşında İstanbul Filarmoni Orkestrası ile ilk solo konser, İstanbul ve İzmir Devlet Senfoni Orkestraları ile konserler ve İş Sanat'ın "Parlayan Yıldızlar"ı arasına giriş… Almanya’da Freiburg Müzik Yüksekokulu'nda eğitimine devam eden Poyraz, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nda "Viyolonsel Grup Şef Yardımcısı".

19 Mayıs Konserimizde göğsümüzü kabartacak bir diğer gencimiz de piyanist Emre Yavuz.  Ludwig van Beethoven’ın 3 numaralı Piyano Konçertosunu yorumlayacak olan Emre, bu eseri, 2013’te Tel Aviv’de dünyanın en önemli birkaç şefinden biri olan Zubin Mehta yönetimindeki Gala Konserde de seslendirdi. 1990, İzmir doğumlu Emre, “Sanatta Üstün Yetenekli Çocuklar Yasası” olarak bilinen 6660 sayılı yasa kapsamında, 1998 yılında, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Kamuran Gündemir ile piyano öğrenimine başladı. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İzmir, Bursa, Antalya Devlet Senfoni Orkestraları, Bilkent Senfoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile konserler veren Emre, 2012 yılında Viyana’da 4.Uluslararası Rosario Marciano Piyano Yarışması’nda ve 2016’da 15.Viyana Uluslararası Piyano Yarışması’nda birincilik elde etti. Eğitimini halen Viyana’da sürdüren Emre, Arie Vardi ile çalışıyor.

Konser biletlerimize gişemizden, Dost Music Center’dan ve www.biletinial.com’dan ulaşılabilir.

Konser Hakkında Bilgi

19 MAYIS 2017